Peeling poprawia kondycję skóry

lekarze specjaliści > Peeling > Peeling poprawia kondycję skóry

Specjaliści Radzą

Peeling poprawia kondycję skóry

Aby utrzymać skórę w dobrej kondycji, należy ją odpowiednio pielęgnować. Wyróżniamy tu dwa bardzo ważne etapy. Pierwszy to pielęgnacja domowa, drugi to zabiegi w gabinecie.

Wiosną warto zdecydować się na peeling, aby odświeżyć skórę po zimie. Taki zabieg powoduje złuszczenie zewnętrznych warstw skóry, a tym samym prowadzi do produkcji nowych komórek. W wyniku tych działań skóra staje się gładsza, bardziej napięta i ma ładniejszy koloryt.

zdjecie
Przy wyborze peelingu warto zdać się na pomoc specjalisty. Peeling dobierany jest indywidualnie w zależności od rodzaju i potrzeb skóry. Możemy zdecydować się na peeling mechaniczny, taki jak mikrodermabrazja, lub chemiczny: kwas migdałowy, pirogronowy, salicylowy, glikolowy, azelainowy lub peeling z retinolem. Dostępne są również mix-y poszczególnych kwasów.

Peeling dla skóry wymagającej głębokiej regeneracji

Dla osób, które oczekują spektakularnych efektów dobrym rozwiązaniem są peelingi z retinolem, które zwykle powodują intensywne złuszczanie. Retinol świetnie sprawdza się w połączeniu z witaminą C. Właśnie takie połączenie zostało zastosowane w peelingu Retises CT. Peeling ten stymuluje odnowę komórkową, pobudza syntezę kolagenu i elastyny, co wpływa na poprawę jędrności skóry i redukcję zmarszczek. Efektem zabiegu jest również rozjaśnienie przebarwień, wygładzenie struktury skóry i rozświetlenie. Po zabiegu konieczne jest odpowiednie nawilżenie skóry. Dla jeszcze lepszych efektów na noc zaleca się kremy z retinolem, a na dzień niezbędny jest krem z wysokim filtrem. W celu osiągnięcia głębszej regeneracji po peelingu zaleca się również zabieg mezoterapii igłowej lub derma roller z odpowiednim koktajlem składników aktywnych takich jak witaminy, kwas hialuronowy, aminokwasy i peptydy.

Peeling dla skóry tłustej i trądzikowej

W przypadku skóry tłustej i skłonnej do trądziku najlepiej sprawdzają się peelingi: pirogronowy, salicylowy, migdałowy i azelainowy. Kwasy te wykazują działanie antybakteryjne, przeciwzapalne, regulują pracę gruczołów łojowych i zmniejszają rogowacenie okołomieszkowe. Efektem zabiegów jest wygładzenie i zmniejszenie przetłuszczania się skóry oraz obkurczenie rozszerzonych porów. Dla osiągnięcia optymalnych rezultatów wskazana jest domowa kuracja kosmetykami z odpowiednimi składnikami takimi jak np. kwas salicylowy lub pirogronowy. Po zabiegu skóra wymaga ochrony przeciwsłonecznej.

Peeling dla skóry naczyniowej i wrażliwej

Do skóry naczyniowej i wrażliwej zaleca się kwas migdałowy lub azelainowy. Oba te peelingi powodują delikatne złuszczanie, wygładzają i rozjaśniają skórę oraz działają przeciwzapalnie. W przypadku takiej skóry dobrze sprawdza się też peeling kawitacyjny czyli ultradźwiękowy. W przypadku skór naczyniowych zabiegi zaleca się wzbogacić o substancje wzmacniające i uszczelniające naczynia, takie jak wyciąg z ruszczyka lub z kasztanowca. Codzienna pielęgnacja skóry naczyniowej powinna być bogata w składniki takie jak: arnika, kasztanowiec, ruszczyk, witamina C. Niezbędna jest też ochrona przeciwsłoneczna.

Peeling dla skóry normalnej

Dla osób, które nie mają większych problemów ze skórą i chcą po prostu ją odświeżyć oraz utrzymać w dobrym stanie zaleca się zabiegi pielęgnacyjne złożone z peelingu chemicznego lub mechanicznego, i rewitalizacji ultradźwiękowej. Zabieg taki pozwala na oczyszczenie i nawilżenie skóry.

Peeling dla skory wokół oczu

Okolica oczu wymaga wyjątkowej regeneracji. W gabinecie można zastosować peelingi chemiczne stworzone specjalnie do tej delikatnej okolicy. Powodują one lekkie złuszczanie skóry i pobudzają ją do odnowy. Zabiegi te można również wzbogacić mezoterapią igłową lub derma rollerem z odpowiednio dobraną substancją aktywną. Efektem zabiegów jest wygładzenie drobnych zmarszczek i ujędrnienie skóry.

Zabiegi z zastosowaniem peelingów można wykonać jednorazowo w celu odświeżenia skóry. Jeśli jednak oczekujemy mocniejszych efektów, zaleca się serię. W czasie terapii niezbędna jest ochrona przeciwsłoneczna. Peelingi możemy wykonywać na zmianę z zabiegami rewitalizującymi.
Regularnie wykonywane peelingi powodują, że skóra wygląda zdrowo i świeżo.

Iwona Kafel, mgr kosmetolog

Peeling

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.

 

copyright © 1999-2016 Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: (22) 621-81-17, medserwis@medserwis.pl