Peeling twarzy

lekarze specjaliści > Peeling > Peeling twarzy

Specjaliści Radzą

Peeling twarzy

Peeling polega na niszczeniu zmian kosmetycznych czy chorobowych w obrębie samego naskórka lub jednocześnie w naskórku oraz skórze właściwej. Umożliwia usunięcie lub zmniejszenie przebarwień na skórze, najczęściej twarzy, niewielkich blizn - np. potrądzikowych , czy też samego trądzika oraz wyrównuje powierzchnię skóry twarzy.

Peeling polega na celowym uszkodzeniu powierzchownych warstw skóry poprzez ich złuszczenie, co prowadzi do regeneracji tkanek.
W zależności od tego, jaką metodę zastosujemy wyróżniamy pelling: fizyczny, mechaniczny oraz chemiczny. Peelingi dzielimy także na powierzchowne, średnio-głębokie, głębokie.

Wskazaniami do zastosowania peelingów są posłoneczne starzenie się skóry, zaburzenia pigmentacyjne, przedwczesne zmarszczki oraz powierzchowne blizny(np. potrądzikowe).

Współcześnie stosowane kompozycje peelingów są bezpieczne w użyciu. Wyróżnić możemy dwa rodzaje preparatów złuszczających. Pierwsze z nich oparte są na bazie kwasów AHA: mlekowego i glikolowego, drugie zawierają natomiast kwas trójchlorooctowy. TCA(kwas trójchlorooctowy) kreując delikatne złuszczanie naskórka, odblokowując pory skóry i działając antyseptycznie wspomaga leczenie łojotoku, a także trądziku młodzieńczego i różowatego. Nowością w tego typu zabiegach jest system chłodzący Lactogel, posiadający w swoim składzie kwas mlekowy o niskich stężeniach gwarantujących wysoką efektywność i bezpieczeństwo. Specjalne preparaty na powieki stanowią również doskonały efekt delikatnego peelingu w profesjonalnych zabiegach regenerujących na twarzy, szyi, dekolcie i powiekach jednocześnie.

Peelingi stosowane na początku zabiegu w formie jonoforezy znacznie ułatwiają późniejsze wnikanie witamin zawartych w preparatach złuszczających, jak również ułatwiają odblokowanie ujść gruczołów łojowych w skórze, co umożliwia wykonanie delikatnego oczyszczenia skóry z jej zastoin.
Łączenie profesjonalnych peelingów wraz terapią witaminową stanowi bezpieczną metodę odmładzania skóry, bez konieczności narażania jej na często przykre w skutkach konsekwencje zbyt intensywnych głębokich złuszczań.

Peeling

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.

 

copyright © 1999-2016 Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: (22) 621-81-17, medserwis@medserwis.pl